به مناسبت هفته عفاف و حجاب

بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان استان گیلان به مناسبت هفته عفاف و حجاب

برعکس حقوق بشر غربی که صرفا به مصالح دنیوی توجه داشته و زن و آزادی وی را صرفا از این جهت جستجو می‌کند حقوق بشر اسلامی از درون مایه معرفتی و بینش عمیق اسلامی برخوردار بوده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان استان گیلان، این سازمان به مناسبت هفته حجاب و عفاف بیانیه ای را صادر نموده است که متن بیانیه در ذیل این خبر آمده است.

بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان استان گیلان به مناسبت هفته عفاف و حجاب تیر ماه ۱۳۹۷

امروز زن ایرانی سرمشق و الگوی زنان مسلمان کشورهای دیگر است. امام خامنه ای (مدظله العالی)

  زن در اسلام از کرامت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و زنان ایرانی همواره با الگو قرار دادن زندگی حضرت فاطمه زهرا‌(س) در ابعاد گوناگون زندگی اجتماعی خود برخلاف مکاتب حقوقی غرب بر ارزش معنوی و واقعی زن خصوصا حجاب به عنوان نماد پاکی و ارزش والای آن تاکید شده است. دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین همیشه به دنبال ضربه زدن به فرهنگ حجاب و عفاف بوده‌اند. این امر در طول تاریخ هر بار به شکلی نمایان شد که یکی از این رخدادهای تلخ واقعه مسجد گوهرشاد بود که با گذشت چندین دهه از آن مردم مسلمان و متدین ایران عزیز اسلامی خاطر آن را از یاد نبرده و آن را هفته عفاف و حجاب نامگذاری کرده‌اند.

  برعکس حقوق بشر غربی که صرفا به مصالح دنیوی توجه داشته و زن و آزادی وی را صرفا از این جهت جستجو می‌کند حقوق بشر اسلامی از درون مایه معرفتی و بینش عمیق اسلامی برخوردار بوده است و نه تنها مصالح دنیوی که مصالح اخروی زنان را نیز مدنظر قرار داده تا بتوانند در سایه احکام شرع در آزادی کامل به رشد و کمال معنوی دست یابند. برخلاف آنچه که مدعیان دروغین حقوق بشر بر نابرابری حقوق زن در مقابل مرد تاکید و تبلیغ می کنند زن در اسلام همواره از جایگاه رفیعی برخوردار بوده است. برابر بند الف ماده ششم اعلامیه حقوق بشر اسلامی: زن با مرد برابر است و به همان اندازه که زن وظایفی دارد، از حقوق نیز برخوردار است و دارای شخصیت مدنی و ذمه مالی مستقل و حق حفظ نام و نسبت خویش را دارد. همان گونه که حضرت امام خامنه‌ای در بیانات خود فرمودند: «زنان مسلمان ایرانی در دنیای امروز رسالتی عظیم بر عهده دارند و به عنوان الگوی زنان جهان پیام متعالی خود را در عرصه های مختلف بشری به گوش جهانیان برسانند.»

  در پایان بسیج حقوقدانان استان گیلان از تمامی بانوان متعهد و فرهیخته به ویژه قشر حقوقی این استان خواهشمند است که با بینش و آگاهی نسبت به اوضاع کنونی و جریان های منحط فمینیستی، با سرمشق گرفتن از زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و با استفاده از ظرفیت های عظیم دین اسلام جایگاه واقعی زنان مسلمان را به جهانیان ثابت نمایند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری نمایی از زن مسلمان و انقلابی و متدین را همراه و همگام به انواع پیشرفت های علمی، فرهنگی و فکری در برابر دیدگان بشریت به نمایش بگذارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.